vlhkost na stěne,izolovat podlahy před zateplením?

Rubriky:

Reklama
MC mira chvatík @mira.chvatik před 5 roky08.01.2019 14:59:00
vlhkost na stěne,izolovat podlahy před zateplením?

Dobrý den,

Rok jsme rekonstruovali polovinu dvojdomu z roku 1952, kde jsme vyměnili rozvody, okna, udělali fajnové omítky,vyměnili krytinu, udělali/renovovali podlahy to jsou hlavní změny.

Spodní patro má tři obytné místnosti.
V kuchyňi jsme vykopali původni podlahu a udělali novou zateplenou podlahu a napojili hydroizolaci na lepenkovou původní (tenkou) izolaci pod stěnami(izolaci jsem viděl na dvou místech na domě a je úplně stejná jak se dávala předcca 70lety, protože mám zbytek této lepenky v šopě a rozdíl jsem žádný při porovnání neviděl). (....přivedl jsem si studniční vodu do domu proto jsme tady podlahu dělali)

V obyváku a v ložnici jsem však chtěli zachovat parkety a nic jsme s podlaham nedělali.

V domě se asi cca 4 roky nebydlelo, momentálně tam bydlíme 3 měsíce. Momentálně mám v rohu obyváku dole u podlahy vlhký roh s plísní. To samé se ještě objevilo na dvou jiných nejchladnějších místech na stěně u podlahy.
Obvodové stěny jsou 45cm široké. Podlaha je složená pouze z parket, které jsou umíštěny na deskách a ty pak na dřevěných trámech. Tyto trámy jsou uloženy ve škvárobetonu a pdo ní už je jen zemina. Původní vodorovná izolace pod stěnami je asi 1 metr nad terénem. Pod podlahou není žádná "izolační vana".
Mám ještě sklep v prostřed domu, kde jsem udělal otvory na obvodové stěny,do 1 m jsem shodil omítku a cihly jsou plně suché.


Letos jsem chtěl dům zateplit včetně soklu.Nyní ale řeším co to je za vlhkost? Jestli spodní voda či zemní vlhkost? Co se stane až dům zateplím, vlhké místa na stěnách zmizí? Pokud zateplím a zjistím nějaký problém s vlhkostí na stěnách, jak pak odstraním problém?

Mám obvodové stěny raději podřezat udělat nové podlahy v těch dvou zmíněných místnostech. (vyhodit renovované parkety).


Prosím o pomoc, nějak se nemohu rozhodnout zda je potřeba něco ted dělat před zateplením, či zateplení pomůže a problémy nebudou.
Předpokládám že je to zemní vlhkost, která se sráží na nejchladnějších místech místností. Pokud zateplím vlhkost se zvýší a bude v místnosti jak v prádelně? Jak se může zvýšit vlhkost?Věřím že stěny budou teplejsí a tedy se již vlhkost nebude srážet na stěnách a větráním se vyvětrá? Anebo existuje nějaký systém jak pod podlahu navést odvětrávací trubky/otvory?(vyvrtat do základáů nějaké otvory až pod podlahu, někde za obvodovou stěnu a "nějak" tam zasunout trubku, která by odvětrávala zěmní vlhkost?)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.