Jak na současnou změnu jističů na 3fáz včetně změny sazby na dvoutarifní s HDO

Reklama
JF Josef Frýza @josef.fryza před 5 roky08.01.2019 21:51:00
Jak na současnou změnu jističů na 3fáz včetně změny sazby na dvoutarifní s HDO

Dobrý den,
v následujících měsících se chystám na kompletní rekonstrukci bytu a s tím spojený přechod ve vytápění z plynu kompletně na elektřinu (přímotopy + topící klimatizace). To sebou nese i změnu hlavního jističe z jednofázového 25A na třífázový 25A a pochopitelně pro vytápění a ohřevu TUV elektřinou chceme distribuční sazbu d57d (současně jednofrif d02d).

Určitě toto už někdo řešil (ale nikde jsem nedohledal), jaký je nejvhodnější postup (technicky i legislativně), aby jste nemuseli dělat odděleně 2 revizní zprávy a 2 zásahy do rozvodné skříně a tím i do společných prostor domu (vždy nutno svolení SVJ) + pokaždé to legislativně trvá tak měsíc? Jde to nějak udělat zároveň? Jsme v distribuční síti e.on, ale nikde jsem tuto problematiku (navýšení jističe, tj. rezervovaného příkonu, a změnu sazby) nenašel jednotně (jeden formulář), ale řešenou vždy odděleně, což mi pro naši situaci přijde nevhodné. Trochu si technicky nedokáži představit (nejsem elektrikář), zda je dobré toto vše dělat zároveň (pokud to vůbec nějak technicky i legislativně jde) až po rekonstrukci bytu na 3 fáze, když bude připojení během rekonstrukce jen na jednu fázi. Protože pochopitelně pro přiznání sazby d57d potřebujete dokládat revizní zprávu s instalovanými spotřebiči pro uznání sazby + ještě blokování přímotopů a bojleru pomocí HDO, což jde až po rekonstrukci bytu. Nebo první udělat navýšení jističů na 3 fáze, kde potřebuji revizi jelikož je zásah do rozvaděče a pro dodavatele energie kvůli změně jističe s tím připojit 3 fáze do bytu (hl. jistič máme na chodbě před bytem), poté provést rekonstrukci a až následně znovu revizní zpráva a zásah do rozvaděče pro změnu sazby a HDO?.. toto mi přijde že se prodraží a i časově to vyjde na déle (čekání na provední zákroku distributora, tj. plombování a osazení elektroměru a HDO), ale jde to jinak? Jak? Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.