Výměna krbu - přisávání vzduchu

Rubriky:

Reklama
JL Jakub Lacina @jakub.lacina před 5 roky10.01.2019 08:13:00
Výměna krbu - přisávání vzduchu

Dobrý den,

pročetl jsem zde spoustu diskuzí ohledně externího přisávání vzduchu do krbu vs přisávání z interiéru.

Nyní máme krbová kamna s přisáváním z interiéru (od roku 2003).

Krbová kamna fungují pouze jako přitápění a jako víkendová kulisa. Stávající krbová kamna nemají výkon na to, aby sama vytopila obývací pokoj o rozměrech cca 7x4m. Jako problém vidim 2 věci:

1) Mřížka do pokoje a prostor pod krbem jsou spojeny, když v pokoji otevřeme okno, z podkrbu nám táhne studený vzduch. Když umístím zapálenou svíčku pod krb, sfoukne jí to.

2) Chybějící externí přisávání - může být vinou toho, že krb nemá dostatečný výkon? Příklad: Pokud v krbu zatopím, opravdu teplo v obývacím pokoji je cca po 3-4 hodinách.

Nyní, společně s rekonstrukcí domu, řešíme nový krb. Jsem celkem rozhodnutý, že nový krb bude akumulační (krbař poradil dát jeden malý výdech nahoru, aby to bylo něco mezi akumulačním a teplovzdušným).

Největší otázku mám s externím přisáváním, podle mnou nasbíraných informací mám několik variant:

1) Nedávat externí přisávání vůbec.
2) Dát externí přisávání z komína (vedle komína mám nevyužitou rouru nad střechu). U této varianty mě nejvíce děsí otočení přisávání a komína.
3) Dát externí přisávání z místnosti pod obývacím pokojem (neobydlená, technická místnost, kde občas spávají hafani).
4) Dát externí přisávání zvenčí. Zde se bojím toho, že nebudu mít krb, ale výheň.

Co říkáte na automatickou klapku pro externí přisávání?

V příloze můj velice amatérský nákres a reálná fotky nýnějšího krbu (kdybyste měli někdo zájem, je k prodeji, i s kachlema).

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.