Uzavření vody - vztah k ohřevu

Reklama
TT tazatel tazatel @tazatel.tazatel před 5 roky16.01.2019 11:46:00
Uzavření vody - vztah k ohřevu

Jak je to prosím s uzavřením přívodu vody (např. při výměně baterie)? Jde mi o to, že když chci třeba vyměnit baterii (v bytě, kde je teplá generována kotlem, nebo bojlerem), tak musím uzavřít hlavní přívod vody do bytu. Takže studenou chápu, ale jak je to s teplou, resp. jaký je s ní rozdíl, když je generována z kotle a z bojleru? Předpokládám, že bojleru "je to jedno", protože ten prostě nebude mít přívod vody, a tak se nebude do té trubky, která jde pak do teplé v baterii (jak je v horní části bojleru), "hrnout" nová voda.
Jak je to ale s kotlem (průtokovým), jak ten pozná, že je vstup vypnutý, a tudíž, že nemá "jet na sucho", pakliže odmontuji baterii, a pro kotel to bude jako signál "někdo otevřel teplou, takže ohřívej".
Najde se někdo, kdo mě chápe, a může mi to vyjasnit?

Děkuji Vám moc, a omlouvám se, že jsem to napsal trochu komplikovaně.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.