nadmerná vlhkosť v dome

Rubriky:

Reklama
Viliam Šoltýs @viliam.soltys před 5 roky18.01.2019 13:41:00
nadmerná vlhkosť v dome

Dobrý deň,
rád by som sa poradil s odborníkmi ohľadom nadmernej vlhkosti v dome. V našom dome ktorý sme zrekonštruovali cca pred 1,5rokom riešim nadmernú vlhkosť, ktorá sa i po 1,5 roku drží stále na cca 70%, niekedy v noci vystúpi i na 75% a po vyvetraní klesne síce na 60% ale po krátkom čase opät vystúpi na cca 70%.

Dom prešiel kompletnou rekonštrukciou a z pôvodného domu zostali len obvodové steny, ktoré su z polovice z nepálených tehál a z druhej polovice z plných pálených tehál. Omietky sú vápennocementové. Dom je podrezaný a podlaha zaizolovaná asfaltovým pásom. Dom je pomerne dobre zateplený (fasáda EPS 150mm, strop MW 240mm, podlaha EPS 120mm) a není v ňom žiadný problém s tepelnými mostam/plesňami. Som projektant takže som si na realizáciu dohľadol no tento problém mi uniká. Prepokladám že po 1,5 roku už všetká stavebná vlhkosť by mala byť vyparená. Krátkodobo pomáha pravidelné nárazové vetranie (cca 4krát denne po 5-10min). Naujímave je tiež, že v zime pri mrazoch, po 10-15 minutovom vetraní, klesne vlhkosť cca na 60% ale po zatvorení okien behom 15minut opäť vlhkosť vystúpi na cca 70%, čo mi nedáva zmysel, pretože ohriatim studeného vzduchu by mala relatívna vlhkosť ešte klesnúť. Skúšal som už i iné vlhkomery ale chybným prístrojom to nie je. Ďakujem za radu

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.