Cyklujici kondenzační kotel

Rubriky:

Reklama
TR Tomáš Rozman @tomas.rozman před 5 roky24.01.2019 09:39:00
Cyklujici kondenzační kotel

Dobrý den,

prosím o radu někoho, kdo se v problematice vyzná. Když mám na bezdrátovém termostatu Salus IT 500 nastavenou požadovanou teplotu v místnosti 22°C, venku je pod nulou, v místnosti 21,3°C, takže na termostatu je symbol plamenu, dle něj teda vše v pořádku. Ale když přijdu ke kotli, tak ten pouze točí vodu v podlaze a jednou za 6 minut zapálí plamen, nahřeje vodu v kotli na cca 40-45°C a zase zhasne a jen točí, po dalších 6 minutach se vše zopakuje. Dům se nemůže ani vyhřát na těch 22°C. Někdy to naopak pořád topí vodu dle počasí (v této době 31-32°C a zda se vše ok, jak natopi místnost, tak plamen zhasne a čeká zase, jak teplota klesne, aby znovu topil).

Mám kondenzační kotel de dietrich mpx 24 compact napojený na podlahové topení v celém domě(bungolov, všude podlahové topení, v koupelně navíc otopný žebřík) . Nevím co je potřeba, tak radši uvedu co mě napadne. Kotel je nastaven na 41% výkonu (12kw dle tabulky), po zhasnutí plamene(když zrovna kotel funguje jak má) se voda točí 240minut a pak až čerpadlo vypne. Dům zateplen 15cm polystyrenem, 13cm v podlaze, většina domu 40cm vaty ve třech vrstvách, topení 15cm rozestup, pod dveřmi na husto.

Uměl by někdo poradit? Topenář, pánové z firmy de dietrich, ze salusu, všichni pořád tvrdí, jak je vše v pořádku a hází to každý na ostatní, už z toho začínám být docela zoufalý.

Děkuji za každou radu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

83 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.