Kolik se platí za plyn?

Rubriky:

Reklama
JS Josef Svobody @josef.svobody před 5 roky25.01.2019 16:43:00
Kolik se platí za plyn?

Dobrý den,

předem se omlouvám za pro někoho možná hloupou otázku, ale za celý život jsem nepřišel do styku s plynovým vytápěním.
Mám starý dům, který jsme koupili dávno před 15 lety.
Od začátku je topením pevnými palivy. Plyn není v dosahu, voda vlastní studna, odpady žumpa... pro někoho středověk. Ale kupodivu komfort je stejný skoro jako v paneláku (až na to topení, ale to není problém).

Teď se obec rozhodla vybudovat komplet přípojky vč. plynu.
Jako laik k tomu mám moře dotazů.

1. Na hranici pozemku bude umístěn plynový HUP.
Pokud se nepřipojím, plyn v domě nezavedu, jen tam ta přípojka zůstane nevyužitá, budu za něco platit? Stálé platby i když nebudu odebírat plyn?

Proč se ptám.
Topíme dřevem, krbovky v pohodě utáhnout a vytopí celý dům do +5°C, pod +5°C přecházíme na zplynovací kotel hoří 8 hodin.
Spotřeba dřeva 6m3 za celou sezonu. Při ceně dřeva 1200/m3 mě to stojí cca 7200,- ročně.

Přechod na plyn pro mě znamená náklady na rozvody plynu, turbokotel, vybourat komín a postavit nový (máme jen 1 průduch) + samozřejmě vyšší cena plynu...

2. dotaz souvisí TUV a plynem.
TUV řešíme bojlerem 120l, na 4 lidi je to akorát. Máme 20 hodin denně NT, takže ročně stojí voda v průměru 8800,- Kč.
Má smysl kvůli tomu zavádět plyn a řešit ohřev TUV plynem.
Jaká je návratnost takové investice?

Děkuji moc a moc předem.

Jarda.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.