Regulačný ventil

Rubriky:

Reklama
MV Monika Valentova @monika.valentova před 5 roky26.01.2019 10:31:00
Regulačný ventil

Dobrý deň. Chcela by som sa Vás opýtať. Za prívodom vody do domu mám namontovaný regulačný ventil. Regulačný ventil mám nastavený na 2,8 baru. Ak vodu nepoužívam dlhšie (cez noc) tak mi tlak vybehne až na 5,8 baru pri regulacnom ventile. Pôvodne to bolo až nieco okolo 10 barov a možno aj viac. Manometer ukazuje len do 10. Najprv sme mysleli že regulačný ventil je zlý a tak sme ho vymenili. Problém pretrvával a stále bolo tých 10 barov. Namontovali sme teda expanznu nádobu na zásobník na vodu a teraz to stupne najviac na tých 5,8 baru hlavne cez noc keď sa voda nepouziva.. Na internete som sa dočítala že problém by mohol byť aj v tom, že nemám pred ohrievačom na vodu spätný ventil a teda sa mi nahriata voda vracia späť do systému...môže to byť pravda? To je moja prvá otázka. Dnes mi kurenar príde ten spätný ventil namontovať tak som zvedavá. A ďalšia otázka je - regulačný ventil je nastavený na 2,8barov. Tak sa aj drží pokiaľ sa voda používa. Ak ale zavriem hlavný prívod vody hore v byte tak do 10 sekúnd je na manometry pri regulačným ventily tých 5,8 baru. Nemal by ten regulačný ventil držať stále len tých 2,8 baru? Aj po uzavretí vody v byte? Dufam, že som sa vyjadrila aspoň trošku jasne a pochopíte má...za odpovede ďakujem😉

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.