Vaillant VU280 chyba F.36

Rubriky:

Reklama
VP Václav Průka @vaclav.pruka před 5 roky26.01.2019 17:48:00
Vaillant VU280 chyba F.36

Dobrý den,
mám cca 10 let starý závěsný atmosferický kombinovaný kotel Vaillant VU280/3-5. Tuto topnou sezónu se po relativně bezporuchovém období začala stále častěji vyskytovat chyba F.36 (závada v odvodu spalin).
Kotel je po celou dobu užívání pravidelně servisován, po objevení závady jsem ale znovu oslovil odbornou firmu, technik vše vyčistil a zkontroloval, ale závada se projevuje stále. Pozval jsem tedy ještě nestandardně kominíka k opakované revizi spalinové cesty, zkontroloval přívod vzduchu, utěsnil všechny možné jiné potenciální netěsnosti v místnosti (kontrolní otvor kouřovodu, odvětrání od vedlejší koupelny,...),
ale závada se projevuje stále několikrát denně.
Komín účinná výška 12,2m, 3 roky stará AC flex vložka průměr 130 mm, přívod vzduchu z pláště objektu 2 plastové trubky průměr 100 mm.
Vedl jsem diskusi s několika techniky Vaillant i jiných značek, kdy jsem byl tázán na změnu ve vytápěném prostoru (RD) oproti minulým sezonám.
Jedinou změnou byla výměna rozbitého prostorového termostatu VRT360f za "ekvitermní" eRelax s možností ovládání přes aplikaci v mobilu.
Tato změna by neměla podle většiny oslovených techniků a mého selského rozumu vliv na tento druh chyby, nehledě na skutečnost, že v mém okolí kombinaci eRelaxu se starším atmosférickým kotlem používá několik uživatelů také.
V místnosti je umístěno několik nezávislých čidel (CO, CO2, spaliny), ale ani jedno neukazuje jakékoliv výraznější navýšení hodnot oproti jiným prostorům.
Poprosil bych tedy o radu, jak v této záležitosti dále postupovat, nechce se mi kupovat uprostřed topné sezony nový kotel nebo již podruhé za provozu kotle kupovat novou předraženou řídící desku. Děkuji moc za každou radu

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

25 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.