Napouštění topného systému

Reklama
MS Milan Stezka @milan.stezka před 5 roky28.01.2019 21:59:00
Napouštění topného systému

Dobrý den,

potřeboval bych radu jak zvýšit tlak v topném systému. Topenář mi to před lety nejspíš ukazoval, ale už jsem to dávno zapomněl. Čekal bych, že u vstupu nebo výstupu kotle pro ohřev vody systému bude ventil, který půjde snadno připojit k nějaké hadici,kterou napojím na vodovod. Jediné co tam je, je pouze poměrně bytelná, zaslepená odbočka. Nejsem si jistý, jestli to je to co hledám. Na fotce je to trubka vedoucí do kotle úplně vpravo. Pokud ano, tak bych nejspíš uzavřel ventily na obou koncích této odbočky, připojil hadici s vodou s vhodným "adaptérem", otevřel ventily a sledoval na tlakoměru jak stoupá tlak. Jsem v něčem úplně mimo? Je to co je vidět na fotkách standardní, nebo je to neobvyklé? Jinde žádné vypouštěcí/napouštěcí ventily na trubkách topení nejsou, pokud nepočítám zrezlý závit na dolním konci jednoho radiátoru u kotelny.

Díky,
Milan

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.