Moznosti nastaveni kotle pro ohrev TUV a OV

Rubriky:

Reklama
MH Michal Habala @michal.habala před 5 roky31.01.2019 09:36:00
Moznosti nastaveni kotle pro ohrev TUV a OV

Dobry den,

chtel bych mistni znalce pozadat o radu s nastavenim kotle BAXI Nuvola Duo-Tec+ 24kW a jeho nasledujici regulaci. Dum jsme koupili po celkove rekonstrukci a vse jiz bylo nejak nastaveno. Ja si jen nejsem jisty, zda spravne/optimalne.

Soucasny stav je nasledujici:
Rodinny dum s jednim nadpodlazim. V obou podlazich jsou podlahove topne rozvody. Obe podlazi maji samostatny rozdelovac s cerpadlem, prizemi ma 8 rozvodu, 1NP ma 6 rozvodu.
Spinani ohrevu OV resi pokojovy termostat Elektrobock PT32 s nastavenou PI regulaci. Nove mame i venkovni cidlo pro ekvitermni regulaci - zatim nezapojene. Puvodni termostat PT10 jsme vymenili za vyse zmineny.

Otazky:
1. Zda se mi, ze ohrivani TUV v integrovanem zasobniku kotle probiha pomerne casto, nevim zda je to bezna praxe, mozna ano, nicmene me zajimalo, zda je u daneho kotle mozne nastaveni castosti ohrevu TUV nejak menit?
2. Topime na 24.5 stupne v obyvaci mistnosti, kde je umisten pokojovy termostat, ta je spolecna s kuchyni, velikost cca 65m2. Teplotu otopne vodu mame nastavenou na 45 stupnu, nicmene jsem vcera zjistil, ze vykon kotle je nastaven "pouze" na 40% a to je podstatou otazky - je to rozumne/vyhodne z pohledu spotreby? V manualu jsem vycetl, ze tovarni nastaveni u 24kW modelu je 80% a vykon pro ohrev TUV je 100% - coz je i na kotli nastaveno, proto mne jen udivuje ta aktualne nastavena hodnota pro ohrev OV (40%). Hadam, ze kdybych vykon ohrevu OV zvysil, mohl bych snizit telpotu OV, je to spravny usudek? Chystam se zapojit zminovane venkovni cidlo QAC34 a nastavit ekv. krivku tak aby max. teplota OV nepreshovala 45 stupnu. Jen dodam, ze soucasna vstupni teplota do okruhu odectena na teplomerech rozvadece je cca 30-32 stupnu.

Dodam, ze jsem v tomto oboru naprostym laikem, ale rad bych se v nem alespon trochu lepe orientoval. Pokud by bylo potreba doplnit dalsi info, dejte prosim vedet, pokusim se nedostatky k mym otazkam doplnit.

Predem diky...
Michal

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

50 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.