Pokládka silniční obrubník...

Rubriky:

Reklama
AB Aaaaa Bbbbb @aaaaa.bbbbb před 5 roky03.02.2019 10:58:00
Pokládka silniční obrubník...

Dobrý den,

omlouvam se předem těm, které tento dotaz namíchne, že sem nepatří. Vzhledem ale k tomu, že na tomto fóru jako jediném dle obsahu usuzuji že zde diskutují fundovaní odborníci, rohodl jsem se položit zde tuto otázku.

Prosím, kolik je dle vašeho názoru adekvátní cena v Brně za pokládku 1bm silničního obrubníku? S minimální úpravou podkladního terénu (5-10 cm max krompáčem), bez manipulace s vytěženou hlínou (uložení hned podél cesty ), s požadovaným zhutněním hlíny, položením a zadusáním frakce 0/32 (materiál pripravený na stavbě), usazením do betonového lože. V ceně dodávky za 1bm by měl být zahrnutý tedy i beton (ten nezajistím). Celkem toho bude 70bm.

Musel jsem ukončit realizaci vydláždění příjezdové cesty k domu s "firmou", neboť vybírala pouze zálohy, práci neodváděla, nebo to co odvedla bylo nekvalitně udělané a dokola se předělávalo. Pracovníci ani nedokázali natáhnou špagát na vytyčení cesty, natož stanovit výšku obrubníků. Nyní mám dokončenou přípravu na celý kufr.

Pro položení obrubníků kromě drobných úprav výšky podkladu není třeba více žádných jiných prací. Dál si budu organizovat práce sám, nechám si udělat jen dílčí kroky.

Děkuji za Váš odhad, názor, radu. Ze zkušenosti se raději ptám odborníků, ne vždy co řeknou "machři" na stavbě platí...

PS: Dostal jsem nabídku 270Kč/bm. Je to prosím fér cena při této připravenosti stavby, včetně betonu co si zajistí vlastní?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.