Skladba podlahy pro el. podlahové topení

Rubriky:

Reklama
MN Martin Němec @martin.nemec091 před 5 roky04.02.2019 09:02:00
Skladba podlahy pro el. podlahové topení

Dobrý den,
řeším u rekonstrukce v 2.NP (přízemí vytápěné) podlahové vytápění a narazil jsem na problém ve skladbě a dilataci podlahy.

V příloze obrázek provedeného nové podlahy 1.NP v celé ploše.
Kvůli již existujícímu stropu nad polovinou 1.NP mě drží konstrukční výška 240cm mezi novou podlahou a starým stropem.

Původní plán byl na hrubý beton položit 4-5cm EPS a el. topnou rohož zalít do anhydritu 4-5cm. celková výška +- 10cm- bohužel po vybourání starého stropu, srovnání a usazení traverz do roviny a provedení betonáže je výška stropu zmiňovaných 240cm a zvednou se o dalších 10cm nechceme.

Návrh projektanta k omezení výšky podlahy zněl, srovnejte hrubý beton co nejlíp do roviny (to se zedníkům podařilo na +-2cm), EPS nedávejte teplo naakumulované do hrubého betonu se stejně fyzikálně bude tlačít směrem vzhůru do podlahy. Na hrubý beton přilepte el. topnou rohož flexibilním lepidlem, nivelujte cementovou samonivelací, položte vinylovou podlahu.

Návrh zní dobře a u souseda v dvěvostavbě jsem taky viděl jak na OSB desky rovnou přes nivelaci zalévají el. topný kabel a pokládají vinyl.
I Fénix group má na stránkách skladbu OSB, penetrace, el. kabel a samonivelace od Weber jako doporučenou skladbu podlahy.

Teď se blíží termín realizace el. topné rohože a já postupně začínám zjišťovat další detaily jako kde provést dilataci po obvodu místnosti, maximální plocha položení topného kabelu atd.

Plán byl položit 2kw topný kabel v ploše obývacího pokoje, další okruh 2kw v ploše kuchyně a jídelního stolu, 350w v ploše chodby.

Zarazil jsem se u té dilatace a tepelné roztažnosti betonové podlahy.

v popisované skladbě budu nahřívat 3 okruhy a 1 samonosnou betonovou konstrukci která se při zvedání teploty bude roztahovat...

Trochu mě uklidnila teplotní roztažnost betonu 1mm na 10m při zvednutí teploty o 10 stupňů.
Po chvilce přemýšlení jsem došel k závěru, že betonová podlaha bude mít teplotu okolního vzduchu v létě 21-24 stupňů a i na podzim a v zimě vlivem vytápění přízemí bude betonová konstrukce podlahy vyhřívaná a její teplota bude opět kolem 20 stupňů a možná i víc (přízemí topení krbem i na 28 stupňů. Max teplota podlahového topení má být 29 stupňů.

Rozdíl teplot by tedy neměl kolísat v moc velkém teplotním skoku a roztažnost betonové plochy tedy v rozdílu +-10 stupních bude 1mm na 10m délce podlahy.

Otázka tedy je, mám udělat skladbu podlahy podle návrhu projektanta a případné roztažnosti betonové podlahy se nebát?

Nebo začít řešit jiný způsob, například na plochu rozložit 1cm mirelon, el. topné kabely zalété anhydritem s větší pevností kolem 30Mp ve vrstvě 3-4cm.


Při hledání na google, vyskakují různě řešené podlahy a u rekonstrukcí např koupelen nikdo neřeší dilatace podlah a rovnou položí na starý litý potěr el. kabel a temperuje podlahu.

případně různé systémy pro rekonstrukce neřeší tepelnou izolaci nové vrstvy a staré podlahy tedy vyhřívají i staré potěry které určitě také nejsou dilatovány.

Budu rád za každý názor, popravdě nevím kam se obrátit.

Elektrikáři položí rohož a roztažnost neřeší, podlahář vyleje podlahu a o topení se nestará. Projektant by měl byt výchozí bod, ale mám mu v tomto případě věřit?

Děkuji Němec

Editováno: Jedná se o 1 patro RD- přízemí vytápěno

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

13 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.