Parotěsná/paropropustná fólie v dřevěné skladbě podlahy

Reklama
VN Václav Novák @vaclav.novak440 před 5 roky05.02.2019 19:10:00
Parotěsná/paropropustná fólie v dřevěné skladbě podlahy

Zdravím, provádím přístavbu RD a potřeboval bych radu ohledně fólií ve skladbě dřevěné podlahy v prvním patře (1 pokoj, ložnice) a následně na malé půdě, která bude nad ní a sloužit jako skládek.


Skladba stropu/podlahy v ložnici:

Plovoucí podlaha
Kročejová izolace 8mm
OSB DESKA 16mm (pouze kvůli srovnání výšky podlahy s původním domem)
OSB DESKA 22mm
Prkna coul
?? Parotěsná fólie ?? - napsáno dle architekta
Trámy (mezi nimi izolace min. vatou)
Izolace min. vatou + rastr na sádrokarton
Parotěsná fólie
Sádrokarton


Na půdě to samé, samozřejmě bez plovoučky, kročejovky a na prknech jen 16mm OSB


Můj dotaz je na tu paropropustnou fólii mezi trámem a prknem. Mám to tak nakreslené ve výkresu od architekta. Od známého zedníka jsem se doslechl, že by tam v zásadě nemusela být, jelikož OSB desky (lepené v zámkách) by prý neměli žádnou vlhkost do izolace propustit.
Od architekta to chápu tak, že by paropropustná měla zabránit zatečení vody do izolace a zároveň propouštěla případnou vlhkost, která by se (nevím odkud) v izolaci objevila.


No a ke všemu jsem se na internerových fórech a webech dočetl, že se na trámy nemá dávat paropropustná, ale parotěsná. Ta samozřejmě nepustí vlhkost do izolace, ale zase izolaci zcela utěsní společně s tou spodní parotěskou pod sádrošem, takže si říkám, že to nebude dýchat a aby to nemělo tendenci někde plesnivet.

Prosím o radu zkušených, zda -li tam dát a jakou.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.