Kondenzace vlhkosti v půdním poklopu

Reklama
LV Luboš Včela @lubos.vcela před 5 roky06.02.2019 01:09:00
Kondenzace vlhkosti v půdním poklopu

Prosím o radu.
V rodinném domku mám zateplený strop v 2.np 40cm minerální vaty, nad tímto prostorem je nezateplená půda. Vstup na půdu je zajištěn schůdky s poklopem, který je tvořen dřevěným rámem a v řezu se skládá ze dvou 3mm silných HDF desek opatřených z pohledové strany bílým nátěrem, mezi kterými je 50mm minerální vaty. V průběhu roku se horní deska zkroutila a jsou na ní tmavé mapy. Poklop byl vyměněn za nový, ale během 14ti mrazivých dní vypadá poklop stejně jako původní. Sám jsem si spočetl na stránkách u-wert.net, že při této skladbě poklopu dochází v zimním období ke kondenzaci pod horní deskou. Dále jsem kontaktoval odborníka, který provedl přepočet v programu Teplo 2015, kde se riziko kondenzace neprokázalo. Můžete mi někdo prosím poradit, jak je to doopravdy? Jsem sice laik, ale můj výpočet odpovídá stavu poklopu. Jedná se o schody Dolle F30.
Mnohokrát děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.