Jak udělat záklop trámové podlahy

Reklama
JR Jiří Růžička @jiri.ruzicka827 před 5 roky08.02.2019 09:20:00
Jak udělat záklop trámové podlahy

Zdravím. Dělám pochozí podlahu na půdě nad garáží, pro skladování harampádí. A potřebuji udělat nějak jednoduše záklop, který unese mne i materiál.
Zespod této podlahy bych chtěl dát časem nějakou izolaci (vatu) a udělat zespod (strop garáže) SDK podhled.

Nyní mám po obvodu garáže na zeď ukotven trám, na něj přijdou kolmo stropní trámy 180x120. Trámy jsou od sebe osově rozestoupeny 930mm - viz. přiložené schéma. Dále mám nakoupeny prkna tloušťky 25mm.

Pokud dám prkna kolmo přes nosné trámy tak, jak jsem předpokládal, tak když stoupnu jen na jedno prkno, tak celkem hrozí, že mě neunese a propadnu se (zkoušel jsem nanečisto na zemi). Je to tedy potřeba nějak zpevnit, aniž bych příliš zvyšoval hmotnost, výšku nebo cenu konstrukce :-)

Nabízí se tedy nápady jako:
- Přidat více nosných trámů, ale to mi přijde cenově i hmotnostně jako špatná varianta.
- Nebo přes desky můžu natahat OSB desky, čímž roznesu hmotnost na více prken, ale OSB taky nejsou úplně levné a nevím, jestli to bude dostatečné zpevnění.
- Někde jsem viděl, že se přes trámy dají další latě, které budou hustěji (nevím ani jaký rozměr, ani jak husto od sebe) a prkna se dají až přes ně. Sice se tím zvýší zas o kousek podlaha, ale jinak mi to zatím přijde jako nejhezčí nápad.
- Možná by taky šlo dát mezi nosné trámy nějaké prkno na stojato, čímž by se třeba taky zvýšila únosnost, nevím ...

Nějaké rady?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.