Vodovodní přípojka - černá stavba

Reklama
AS Aneta Struhalová @aneta.struhalova před 5 roky09.02.2019 08:12:00
Vodovodní přípojka - černá stavba

Moc bych Vás chtěla poprosit o radu. Jedná se o následující: v roce 1992 požádal můj taťka tehdejší radu obce o souhlas s vybudováním vodovodní přípojky pro rodinný dům (RD). Rada obce tuto žádost schválila. Na to obec zajistila materiál pro výstavbu, pracovníky tehdejších vodáren, kteří položili potrubí. Vlastníkem této přípojky se stal taťka, na jeho jméno chodila fakturace za spotřebu vody. Postupem času se na tuto přípojku napojil další RD. Vodoměr je v šachtici (má odběrné číslo), z té vede potrubí, na které jsou postupně napojeny tedy 3 RD, které mají každý svůj vodoměr ve sklepě. Já po zaslané faktuře obejdu zbývající dva domky a podle stavu na jejich vodoměrech se rozpočítá spotřeba na zaslané faktuře. Po smrti taťky (r. 2010) byla tato vodovodní přípojka (šachtice) předmětem dědického řízení a majitelkou jsem se tedy stala já a toto jsem dokládala na vodárny. Protože se pár krát stalo, že se z vodoměrů v RD nedalo dopočíst spotřeby uvedené na faktuře, poprosila jsem obec (před 5-ti lety), zda by šachtici nevzala pod sebe. O to také několikrát žádal můj taťka dříve, jde to dohledat v zápisech ze zasedání obecního zastupitelstva. Vždy mi bylo starostou řečeno, že v tom podniká příslušné kroky. Nic se nedělo.

K dané vodovodní přípojce nemám žádné stavební povolení, projektovku...prostě nic. Jen souhlas z roku 1992 od rady obce. Tehdá se to nejspíš realizovalo nějak na dobré slovo. V roce 2010 k tomu byla vypracovaná projektová dokumentace, ktrá zaměřila skutečný stav. Leží na obci, obec netuší, zda je či není použitelná. Nyní na mě starosta zakleknul po sporu ohledně mého nesouhlasu s prodejem pozemku, s tím, že nahlásí tuto vodovodní přípojku na stavební úřad jako černou stavbu. Dobře ví, že v ruce nemám žádnou dokumentaci. Byla mi z obce doručena 2. výzva, že pokud nedoložím stavební povolení či jiné opatření stavebního úřadu, bude celá záležitost po lhůtě 30dní předána na místně příslušný stavební úřad.

A můj dotaz - je to černá stavba? Mám se něčeho obávat? Vodovody jí berou v potaz, když cca 18 let chodí faktura. Dále se na ni mohl připojit nový RD (musel mít pro vydání stavebního povolení od mého taťky zřízené věcné břemeno, že na danou přípojku se bude moct připojit). Obec byla účastníkem stavebního řízení, žádné připomínky tehdy nevznesla.

Řešila jsem to na vodárnách, ty mě odkazují na obec. Obec dává od toho ruce pryč.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.