Dilatace mezi domy v zástavbě

Rubriky:

Reklama
PN Premek Novak @premek.novak před 5 roky16.02.2019 07:39:00
Dilatace mezi domy v zástavbě

Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu, chystáme se stavět dům, stavební povolení bychom měli mít během měsíce. Bude to dům v zástavbě, zbourali jsme starý a na jeho místo chceme postavit nový.

Materiál Ytong 30 + 20cm EPS a moje otázka:

Jakým způsobem, nebo co dat mezi baráky. Přikládám obrázek.

Dům je částečně na patro, na pravé straně je garáž a TM a v patře jeden pokoj a koupelna. Tady bych to viděl jen na nějakou 2-5 EPS na vyrovnání. Přijde mi zbytečné dávat tam toho víc.

Problem je ovšem s druhou stranou. modra čára je venkovní prostor (sousedům dvur). Pokoj je pouze u zelené čáry, u modré už vychází schodiště a WC. Původně jsem uvažoval dát sem třeba 10 EPS na celou délku levé stěny. Otázka je jestli neni 10EPS málo, co jsem četl tak na ytong se doporučuje aspon 12-15.

Jde mi o vnitřní prostor a také samozřejmě spotřebu EPS, ale zase nechci ušetřit pár tisíc a za pár let s tím mít problemy.

Měli jste to někdo podobně? Jak jste to vyřešili?

Díky za radu

s pozdravem Novák

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.