Izolace kamenného soklu

Rubriky:

Reklama
MV Martin Vochomůrka @martin.vochomurka před 5 roky23.02.2019 20:27:00
Izolace kamenného soklu

Dobrý den,

mám rok po rekonstrukci rodinného domu z roku 1938. Tento rok mě čeká zateplení fasády a narazil jsem na situaci, se kterou si nevím rady. Zatím jsem ve fázi plánování a shromažďování co nejvíce užitečných informací.
Ale k věci, protože je dům z plných pálených cihel chci zvolit jako zateplení BAUMIT OPEN THERM, který je difúzně otevřený. ( celá skladba zateplení bude systém OPEN THERM včetně lepidla, penestrace a finálního nátěru ). Zdi jsou široké 600mm a šířku zateplení mám v plánu 120mm. Jenže tady narážím právě na onu situaci, kterou vůbec nevím jak vyřešit, vše bude vidět na přiložených foto. Sokl je kamenný a je předsazený o cca 100mm oproti zdivu. Pokud tedy použiji 120mm izolaci, sokl bude podsazený jen cca 20mm a vzhledem k tomu, že každý kámen je jinak usazen, některé přečnívají, jiné jsou utopené, neumím si poradit jak sokl zateplit. Zatím nemám obkopáno takže je dost možné, že pod úrovní zeminy bude další překvápko.
Teď nastává otázka jak zateplit ? Samozřejmě jsem limitován financemi a širší izolaci se mi moc nechce dávat ( už tak budou okna utopena ). Nebo nezateplovat ? Dělám to pro sebe a raději bych sokl zateplil,ale opravdu nevím jak na to, abych zachoval tloušťku fasádní izolace 120mm.
Po odkopání a zateplení soklu chci samozřejmě položit drenáž ve dvou úrovních a položit nopovou folii na zateplený sokl.
Zdivo má funkční původní vodorovnou izolaci, kterou jsem ještě v průběhu rekonstrukce podpořil sanační injektáží značky TRUMF, dle navržených instrukcí ( jen pro svůj klid ).Podlaha je zateplena 120mm podlahovým polystyrénem který je cca 3cm nad soklem. Dům je postaven na skalnatém podloží a proto nebylo možné jít s izolací podlahy na větší šíři.
5ešil někdo z vás podobnou situaci ?

Předem moc děkuji za rady : )

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.