Kotel Dakon Dua Plus 24RT - cyklování

Rubriky:

Reklama
PB Pavel Berda @pavel.berda před 5 roky25.02.2019 16:48:00
Kotel Dakon Dua Plus 24RT - cyklování

Dobrý den, rád bych problematiky znalé poprosil o radu s výše zmíněným kotlem. Kotel je roku výroby 2005 a je používán pouze pro vytápění bytu o výměře cca 80m2. Vím, že je tento kotel pro vytápění takto velkého (či spíše malého) bytu silně naddimenzován a to i přesto, že je nastaven na minimální výkon. Do doby cca před měsícem však kotel fungoval bez problémů. Náhle se však začal vypínat a zase zapínat v intervalu o délce 5-20 vteřin. Pak se čas od času ještě zablokoval a rozsvítila se červená kontrolka poruchy zapalováni. Po odblokování kotel běžel a opět cykloval. Podotýkám, že poslední revize kotle proběhla v roce 2018 někdy v září. Zavolal jsem svému servisákoví, ten však bohužel neměl čas (a asi ho stále nemá)... Začal jsem pátrat na tomto fóru a našel jsem, že by to mohla dělat ionizační elektroda. Odkrytoval jsem kotel, otevřel spalovací komoru a na zkošku jsem prohodil připojovací kablíky mezi ionizační a pravou zapalovací elektrodou. Zapnul kotel (podotýkám, že bez zakryté spalovací komory) a chvíli ho nechal běžět. Kotel po dobu testu nevypnul ani jednou. Takže hurá, závada identifikována! Kablíky jsem přehodil zpět, zakrytoval kotel a zapnul ho. Samozřejmě opět cykloval. Objednal jsem ionizační elektrodu. Tato za pár dní přisla, elektrodu jsem vyměnil, kotel vyzkoušel (opět bez zakrytované spalovací komory), kotel běžel jedna báseň. Kotel jsem dal opět dokupy, zapnul a jaké bylo moje překvapení, kotel opět cykloval!!! Takže zpátky na stromy... Zkrátím to, zjistil jsem, že kotel funguje správně pouze pokud není spalovací komora neprodyšně utěsněná (je úplně odkrytá, nebo kryt nedoléhá těsně). Je možné, že by měl kotel málo vzduchu a po otevření spalovací komory si přisával vzduch z místnosti? Anebo třeba spalinový ventilátor nestíhá odvádět spaliny a tyto "zadusí" plamen? Jen pro info, odkouření je koaxiální vertikální o délce cca 1-1,2m. Je možné, že je odkouření přicpané a proto se toto děje? Děkuji předem za případné rady a podněty.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

18 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.