Overeni postupu cisteni podlahoveho topeni

Rubriky:

Reklama
RB Radim Benek @radim.benek před 5 roky25.02.2019 22:59:00
Overeni postupu cisteni podlahoveho topeni

Dobry vecer,

rad bych si po precteni prispevku na foru overil postup cisteni podlahoveho topeni, ktere se chystam udelat. Budu rad za kazdou radu ci upresneni postupu.

Mam 12 let rodiny dum, kde mam kondenzacni kotel Buderus GB 142-15, spolu s podlahovym topenim a 2 zebrickovymi radiatory v koupelnach. System byl napusten vodou z radu (tvrda voda 4.3 mmol/l). Kdyz kotel funguje, tak jsem s nim spokojen. Bohuzel posledni roky se pres zimu na nej nemohu spolehnout, kdyz prestava topit. Kotel jiz zazil nekolik oprav a vymenu nahradnich dilu jako napriklad vymena cerpadla, vymena 3 cestneho ventilu, cisteni kotle kyselinou mravenci, 3x proplach podlahoveho topeni vodou z radu (viz prilozene fotky Cisteni_PT_x.jpg).

Tuto zimu, kdy kotel opet prestal topit, jsem vymenil cerpadlo za Grundfos Alpha 1L 25-60 130 a nainstaloval magneticky filtr Ultima SafeCleaner s filtrem s filtracni vlozkou 100 mikronu (predtim byl jen klasicky filtr ve tvaru Y). Po jednom dni jsem se podival kolik se zachytilo na filtru necistot a nic moc velkeho tam nebylo (viz prilozene fotky Filtr_x.jpg). Nechci stale menit cerpadla a dalsi dily v kotli. Rikam si je treba kotel a podlahove topeni zanese a tak bych jej chtel chemicky vycistit a mit na delsi dobu bezproblemovy provoz. Nasleduje navrh postupu.

1. Nalit pres filtr 2l (objem vody v topeni jsem spocital na 183 l) AV-EQUEN Q400 nebo Sentinel X400 a necham v systemu 4 tydny.
2. Behem teto doby budu pravidelne cistit filtr.
3. Po 4 tydnech dukladne (smyckum po smycce) proplachnu system vodou z radu.
4. Napustim system demineralizovanou vodou.
5. Pridam 2l inhibitor Q100/X100 a 2/3l biocidu Q700/X700.


Ted dotazy:
1. Je navrzeny postup spravny?
1. Je nejaky rozdil mezi vyrobky rady AV- EQUEN Q400 a Sentinel X400?
2. Nejlepe by bylo vsechny smycky otevrit na max at co nejvice cisteni probiha. Bojim se ale pretopeni domu.
3. Snad neprijde brzke jaro abych mohl topit zminene 4 tydny. Pri soucasnych venkovnich teplotach system topi na 35`C. je teplota dostatecna?
4. Abych napustil system jen demineralizovanou vodou, musim proplachovanou vodu vyfoukat (kompresorem). Pak do sytemu naleji jen demineralizovanou vodu. Nebude problem se zavzdusnenim? Kotel ma samozrejme odvzdusnovak, ale bude to stacit?
5. Demineralizovana voda ma vodivost 10 mikroSiemens/cm a pH 6,2. Je to dobra voda k napusteni systemu? Jake by mela mit charakteristiky pripande jak jich dosahnout?


S pozdravem,
Radim Benek

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.