Panelový byt - hučení při odvětrávání

Reklama
DB David Branda @david.branda před 5 roky25.02.2019 22:59:00
Panelový byt - hučení při odvětrávání

Hezký večer,

jsem nově majitelem 3+1 v devítipatrovém paneláku. Byt se nachází ve 2. NP, je v něm nově udělaná koupelna a WC s ventilátory vybavenými elektrickými žaluziemi a časovači. V kuchyni je digestoř s vlastním ventilátorem. Byt má plastová okna a nebyl zateplen.

Setkávám se ale s tím, že pokud sousedé (dle směru zvuku nejspíše nad) pustí ventilátor, tak se bytem line stálý hučivý zvuk, podobný meluzíně. Dokonce ani vyzdění jádra tento problém nevyřešilo. Zvuk je ale paradoxně nejvíce slyšet v obýváku, ale okamžitě zmizí, když už jen klikou pootevřu okno nebo dveře na lodžii na "mikroventilaci". Jak ventilace dojede, je opět klid.

Zkusil jsem letmo poutáhnout okna a dveře v obýváku, ale nepomohlo. Mým podezřením je, že spuštěním jejich ventilace vzniká podtlak, který hledá kdejakou škvíru, kterou by nasál zvenčí vzduch. Ještě mě napadlo se podívat, zda-li nejsou zacpané otvory ve špajzce.

Prosím, řešil někdo podobný problém nebo by věděl, kam se podívat? Budu vděčný za jakoukoliv věcnou radu, děkuji.

PS: V příloze zasílám spíše informativní půdorys, pro představu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.