Regulace tepla z horkovodu z dob krále Klacka

Rubriky:

Reklama
MN Miroslav Novák @miroslav.novak206 před 5 roky28.02.2019 23:12:00
Regulace tepla z horkovodu z dob krále Klacka

Zajímalo by mě, jestli někdo pozná, co je to na fotkách. Jedná se o prostorový přístroj, regulaci a k ní připojený servopohon KOMEXTHERM MK-CN, který jako jediný jsem vyluštil (a tím je mi známá jeho funkce). Pochází to údajně z 90. let. Servopohon otáčí s obyčejným kulovým ventilem v úhlu 0-90° na primární větvi výměníku domovní horkovodní předávací stanici.
Zajímavé na tom je to, že uživatelé (jedni známí) provádějí regulaci výkonu tak, že regulátor přepnou do manuálního režimu a tlačítky OTVÍRÁ - ZAVÍRÁ přímo ovládají servo.

Otázka tedy zní, jak vlastně tato regulace měla fungovat?
Nyní údajně regulace funguje tak, že servo ventil otevře naplno, následně patrně teplota přejede nastavenou, tak zase ventil zavře a tak pořád dokola. Prostě se soustava neustálí, osciluje z minima do maxima.
Láká mě to oživit. Potřeboval bych ale manuály. Pomůžete mi někdo? Nevíte výrobce, typ?
Díky!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.