Provedení parozábrany při rekonstrukci dřevostavby

Rubriky:

Reklama
TF Tomáš Fojtík @tomas.fojtik před 5 roky02.03.2019 15:37:00
Provedení parozábrany při rekonstrukci dřevostavby

Dobrý den,
chci se pustit do rekonstrukce domu, který je rámovou dřevostavbou z roku 1970. Nejedná se o Okál, ale konstrukce je podobná.
Udělal jsem sondy a nechal staticky a "houbově" posoudit. Konstrukce stěn a střechy nevykazuje žádné závažné vady.
V příloze je schématický zákres současného stavu s popisem skladby a také moje úvaha ohledně zateplení.
V tuto chvíli není ve skladbě konstrukce žádná parozábrana. A to je problém, který nevím jak funkčně vyřešit. Mohu udělat parozábranu kolem místnosti v přízemí a dát před ni instalační předstěnu. Stejně tak to mohu provést v podkroví. Na střechu bych rád použil PIR zateplení nad krokve (kvůli zachování prostoru v podkroví).
Problém, který mi vzniká je strop mezi přízemím a prvním patrem, který nejsem schopen pokrýt parozábranou.
Je možné tento konstrukční detail nějak vyřešit, tak aby konstrukce zůstala ochráněná?
Prosím můžete se zkusit na nákres podívat a zhodnotit, zda je vůbec možné rekonstrukci provést tak aby to neznamenalo kondenzaci vody v konstrukci?
Budu rád za jakékoli nápady a případně složení funkční izolace.
Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.