Regulátor RVA 63.280

Reklama
ML Marek LUKÁŠEK @marek.lukasek před 5 roky03.03.2019 16:54:00
Regulátor RVA 63.280

Mám problém s regulátorem RVA 63.280. Pracoval spolehlivě přes 20 let. Hledám někoho, kdo by byl schopen ho opravit. Oslovil jsem přímo Siemens, ale zatím bez odpovědi. Jsem z okolí Liberce.
Na regulátoru se občas (stále častěji) "zasekne" výstup pro ovládání směšovacího ventilu. Mé směšovací ventily jsou na 230V a mají tři dráty - fázi na otevírání, fázi na zavírání a nulák. Stále častěji se stává, že zůstává připojená fáze na kabelu pro zavírání ventilu, i když podle programu, který normálně běží, se má ventil otevírat. Fáze je pak na obou řídících vodičích soucasně a ventil místo otevírání stojí. Případně místo toho, aby ventil stál (žádný řídící vodič by neměl mít napětí 230 V), tak se ventil zavírá (na řídícím vodiči pro zavírání ventilu je "zaseklá" fáze 230V). Nakonec se ventil uzavře úplně a topení netopí.
Pokud regulátor resetuju (odpojím na 10 sekund od sítě) pracuje pak nějakou dobu (někdy týden, někdy dva dny) bezchybně. Pravděpodobně zůstává zaseklé (přilepené) relé pro výstup na zavírání ventilu.
Závada se objevoval nejprve na prvním topném okruhu. Nyní méně často i na druhém.
Neznáte někoho, kdo by dokázal regulátor opravit? Případně nenastala podobná chyba u někoho z vás a jak jste ji odstranili?
Děkuji za rady.
M.L.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.