Vhodný způsob připojení odtahu digestoře ve starém cihlovém domě

Reklama
JF Josef Frýza @josef.fryza před 5 roky04.03.2019 11:03:00
Vhodný způsob připojení odtahu digestoře ve starém cihlovém domě

Dobrý den,
chystáme se na rekonstrukci bytu a bohužel jsme zjistili, že původní majitelé vůbec neměli digestoř, i když dům odtah vzduchu má, takže bych chtěl udělat nové připojení a řeším, jak to správně technicky provést.

Volil jsem potrubí 150mm kvůli délce trasy a lepšímu odtahu. Trasa vedení potrubí je na obrázku, délka potrubí průměru 150 je cca 4.7m s 2mi 90° koleny.

Pak ale nastává problém, i když dnešní digestoře mají odtahy 120/150mm, tak dům z roku 1982 má odtah pouze 100 mm, kdy délka potrubí (cementová roura zalitá v betonu) je k mřížkám na střeše cca 2m (bydlíme v 4/4NP, potrubí pokračuje i do nižších pater, ale nikdo na něj není napojený).

Otázka je jak to správně vyřešit a jestli je takové řešení ekonomické - jestli už není lepší pořídit digestoř bez odtahu s recirkulací (budeme vytápět/chladit byt klimatizací).

Napojovat větší potrubí na menší mi přijde nesmyslné.. ale jsem laik..

Možná je to úplný nesmysl, ale ve stěně vede více potrubí pro odtah, kdy trubky jsou stěnami 100mm od sebe, a nikdo na ně není napojený, tak mě napadlo jestli by šlo navrtat nový přívod mezi ně, tak aby šel odtah přes obě trubky - tj proud vzduchu z trubky 150 by se do stran rozdělil do trubek 100. Průřez 100 mm = 78cm2, 150 mm = 118cm2, ty otvory co by vznikly takovýmto propojením trubek by byly 2x80cm2 = 160cm2.. takže z tohoto pohledu to asi jde.. ale proudění vzduchu asi nebude nic moc..

Jaký je prosím Váš názor a doporučení jak řešit? Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.