Řešení kolísavého průtoku expanzní nádobou

Reklama
MS Michael Stern @michael.stern167 před 5 roky04.03.2019 14:09:00
Řešení kolísavého průtoku expanzní nádobou

Přeji hezký den, rád bych se zeptal na názor odborníků na řešení kolísavého průtoku, které mě napadlo. Momentálně řeším v amatérském minipivovaru problém s kolísajícím průtokem vody. Zdroj vody je městský vodovodní řad. Po většinu času průtok vody postačuje, ale v určitých chvílích je potřeba vodou z řadu zásobovat chladič mladiny a v ten moment začne být přítok vody do ostatních vývodů v pivovaru nedostatečný - netečou kohoutky, hadice, kterými by se dalo při chlazení mladiny umývat varné nádoby apod.

Jelikož je problém v průtoku a ne v tlaku (ten je dle mého názoru dostatečný, cca kolem 4 barů), napadlo mě na vnitřní vodovod nainstalovat větší expanzní nádobu s předřazenou zpětnou klapkou. Např. 300 l. V době, kdy je vody dostatek, by se expanzka natlakovala tlakem z vodovodu a vytvořila by zásobu alespoň na nějakou chvíli pro případ, kdy je voda z řadu potřeba v chladičích apod.

Přijde mi to jako ekonomičtější nouzové řešení než kompletní posilovací stanice s čerpadlem a frekvenčním měničem - expanzka by se dala sehnat za pár korun z bazaru a bylo by to relativně bezúdržbové. Myslíte, že by to bylo funkční řešení? Hlavně nemám vůbec představu, zda by natlakování tlakem vody z řadu stačilo alespoň k nějaké funkčnosti.

Díky moc za názor!

EDIT: Jen dodám, že problém s průtokem je pravděpodobně způsobený jednak malou dimenzí areálového vodoměru a také přívodního potrubí - výměna by byla hodně komplikovaná, proto hledám alternativní řešení.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.