Betonová podlaha na trámový strop

Rubriky:

Reklama
JK Jakub Kubját @jakub.kubjat před 5 roky08.03.2019 08:47:00
Betonová podlaha na trámový strop

Dobrý den, stavím novostavbu - roubenku, kde mám původně navrženou suchou skladbu stropu/podlahy v podkroví. Původně mělo být řešeno vytápění krbovou vložkou s výměníkem a radiátory, ale z estetického hlediska i komfortu jsme se nakonec rozhodli pro TČ a podlahové topení - v přízemí určitě. Po několika návštěvách u známých, kteří dali v přízemí podlahovku a do patra radiátory a teď toho litují, vážně zvažuji podlahovku i do podkroví. Když jsem si nechal spočítat podlahovku suchým systémem, vyšlo by mne to v patře kolem 150 000 - vyrovnání podlahy, tvrzená vata, systémové desky, rozvody, 2x fermacel do kříže. Zvažuji tedy udělat podlahu betonovou, tam jsem si spočítal náklady folie + beton + roztahání podlahovky (udělám si sám) na cca 50 000, kari sítě prý nejsou potřeba, že přimíchávají nějaké vlákna do betonu. Navíc betonáž mi firma udělá za jeden den + nemusím řešit vyrovnání stropu který má největší rozdíly cca 1,5cm, to raději přidám něco málo za beton. Ta systémovka by trvala mnohonásobně déle. Vlhkosti se nebojím, viděl jsem jaký beton si firma míchá a je to v podstatě už dost zavadlý beton, ze kterého nic neteče. Strop mám řešený trámy výšky 23cm, šířky 20cm, světlá rozteč mezí trámy cca 78cm a nejdelší rozpon trámů bez podepření příčkou nebo sloupem je 3,3m, na tom jsou položeny překládané fošny o síle 3cm a prošroubované vruty k sobě po obou stranách každých cca 30cm. Sílu betonu počítám 6cm, tak aby bylo něco přes 4cm betonu nad podlahovkou 16mm. Řešili byste to v tomto případě také tak, případně jaké jsou vaše poznatky, rady atd.?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

18 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.