za jak dlouho můžu stavět na věnci/překladu

Rubriky:

Reklama
JD Jarda Dagošovský @jarda.dagosovsky před 5 roky09.03.2019 07:01:00
za jak dlouho můžu stavět na věnci/překladu

Dobrý den,
než položím otázku, nastíním situaci.
Mám montovaný RD (dřevotřískové panely, postaveno 1977, suterén a boční/štítové stěny jsou vyzděné, je to řadová výstavba). Kdysi tatík prodloužil polovinu zadní stany domu cca o 1m (odstranil dřevotřískové panely a vyzdil novou zeď). Ta druhá polovina stěny je tedy uskočená dozadu o 1m a je původní-dřevotřískové konstrukce. Obě tyto chci odstranit a na místě té vyzděné postavit úplně novou ale po celé šířce domu tj. cca7m (Porfix 500x250x250). Problém je v tom, že ta druhá polovina nové stěny bude stát mimo obvodovou/nosnou zeď v suterénu, bude tedy stát na stropě/podlaze (hursisky+10cm betonu, délka této stěny na stropě - 3,4m). V této stěně budou fr.dveře 2,6x2,1 (šxv). Statik to vyřešil věncem/překladem nad stavebním otvorem z U profilu Porfix 500x250x250, armovací koš a beton C20/25 v otvoru 175x140 (vxš) a to od jedné boční do druhé boční zdi (7m), kdy ten překlad/věnec bude postaven/ležet na jedné polovině nové zdi a na té druhé polovině bude "ve vzduchu" končit v boční/štítové zdi.
To by bylo nastínění situace, možná to ani nebylo podstatné pro vaše rady.
Statik mi to vypočítal, ale jak dlouho mám čekat - nechat tvrdnout beton ve věnci, než budu moci na něm pokračovat ve vyzdívce, to mi neřekl. Mám beton vlhčit - když bude v těch U profilech, ty také budou do sebe vsakovat vlhkost - nevím, prosím, poraďte mi.
Dodatek - nad věncem budou ještě po celé šíři zdi dvě řady 500x250x250 a na nich další tři řady 500x250x200. Na poslední řadě bude stát nějaký posuvný zasklívací systém 7x1,8m (šxv). Jinak nic dalšího tato nová zeď neponese.
Děkuji Vám za rady

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.