sousedova přípojka kan. v místě plánované přístavby

Reklama
LP Lukáš Pitoňák @lukas.pitonak405 před 5 roky09.03.2019 21:57:00
sousedova přípojka kan. v místě plánované přístavby

Dobrý den,
Rád bych požádal o radu a zkušenosti. Rádi bychom přistavěli k naší polovině dvojdomku (nejen) na stranu kde se nyní nachází stará betonová šachta kanalizace. V tomto místě začíná a přes všechny zahrady vede kanalizační stoka. Do této šachty, kterou mám hned pod okny je zaústěna jak naše přípojka, tak i od druhé poloviny dvojdomku. Problém ale nastává, když bych chtěl přistavět k této straně domu (pozemek je malý, není moc jiných možností). Čevak, jako správce mi na konzultaci řekl, že bych tou přístavbou způsobil, že bude sousedky přípojka vést pod cizím objektem, a že to nemůže dovolit.
Otázka zní: mám nějakou šanci donutit čevak si svou stoku přesadit jinam, případně souhlasit s nějakým kompromisním řešením, když mě vlastně čevak i sousedka dost omezují na využívání pozemku (není tam žádné věcné břemeno)?
Napadla mě nějaká šachta, inteiérová, se vzduchotěsným poklopem ke zadláždění? Myslíte, že by to bylo řešení do nové kuchyně (v přístavbě) nebo nic takového neexistuje?

Děkuji. LP

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.