Kondenzát z komína

Rubriky:

Reklama
WS William Smith @william.smith před 5 roky15.03.2019 17:28:00
Kondenzát z komína

Dobrý den,
nedaří se mi zjistit, zda je můj problém závažný, proto se obracím sem an fórum.
Do rodinného domku jsem si pořídil před rokem automatický kotel Benekov na pelety, který je v teplejších současných dnech významnou část svého provozu v útlumu. To obnáší nejen ztráty propálených pelet pouze z důvodu udržení plamene v kotli, ale i nízkou teplotu spalin (na jednotce vídám teploty 60-70° C což samozřejmě nezaručuje, že se v průchodu komínem dále neochladí).
V teplejších dnech pak začne dole, kde by se měl sbírat kondenzát, kapat černá tekutina (při útlumu asi 1 kapka za 10 s, v jistých fázích provozu i 2 kapky za sekundu, pak po několikati dnech vylévám i pár litrů). Trubka pro sběr kondenzátu je pouze obetonovaná na dně asi kameninové roury od komína, trochu se obávám, že časem kondenzát prosákne skrz a dál i na stěnu.
Rád bych se zeptal na váš názor, zda je tato situace u nových eko kotlů běžná nebo bych měl tuto situaci řešit více než jen vyléváním kondenzátu.
Děkuji za odpověď.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.