Decentrální rekuperace - porovnání

Rubriky:

Reklama
MK Milos Kulaty @milos.kulaty před 5 roky17.03.2019 22:56:00
Decentrální rekuperace - porovnání

Dobrý den,
budeme dělat zateplení starého přízemního domu s podkrovím. Před provedením zateplení bych rad vyřešil větrání. Přečetl jsem řadu zdejších i jiných diskusí a je mi jasné že nelze srovnávat centrální a decentrální rekuperaci. Kdybych dělal novostavbu nebo kdybych dělal vnitřní rekonstrukci šel bych určitě do centrální varianty. Nicméně to dělat nemohu. Vnitřek už máme hotový a bohužel rozkopat to nechceme.
Zkoušel jsem porovnávat tedy ty lokální/decentrální rekuperace. Mohl by někdo alespoň pomoci porovnat technologie?
1. Jsou tu dvojičky jednotek s keramickým výměníkem v trubce a otáčením směru větrání
2. Dále nástěnné jednotky s entalpickým výměníkem v místnosti - tj. zároveň nasává i vyfukuje
3. A pak i jednotky s protiproudým výměníkem v trubce - tj. zároveň nasává i vyfukuje

Zajímalo by mě zda to s těmi úžasnými cca 3W může opravdu nějakých 40m3 vzduchu vyměnit. Účinnost zpětného přebírání tepla je pro mě až na druhém místě - hlavní je pro mě to, aby to opravdu vyměnilo vzduch.

Předem díky za názory
Miloš

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

48 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.