Základové pasy na skále

Rubriky:

Reklama
LO Ladislav Opava @ladislav.opava244 před 5 roky19.03.2019 01:15:00
Základové pasy na skále

Ahoj,
chci se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost se stavbou základových pasů na skále (žula). Nyní bagruji bagrem 25t sklep do hloubky 3,5m pod terén a už v 50ti centimetrech jsem narazil na skálu pod celým domem 9,4m x 10,6m. Dům bude ve svahu s převýšením 2,6m na 9,4m strany domu. Nyní to ve vyhrabaných 50ti centimetrech do hloubky vypadá úplně jako kamenné moře a bagr se hlouběji nedostane. Takže mi ve čtvrtek přijede bagr s kladivem a bude to muset do těch 3,5m pikovat. Problém je ten, že po vyhrabání do 3,5m by jsem měl ještě hrabat 60cm základové pasy a to si nejsem úplně jistý jestli jsou tak hluboké potřeba, když bude dům na skále. Mají být široké 40cm, lžíce bagru má cca metr a až se vyvalí všechny kameny okolo, tak bych měl základové pasy místo 40cm 1,5m, pokud to vůbec vykopat půjde...Myslíte, že by stačily třeba jen 20cm nebo jen navrtat roxory do skály, aby s tím bylo co nejméně práce, jak mi už někteří poradili? Vím, že ideální by bylo zavolat geodeta a statika, který by to mírně předimenzoval a tuším, že by řekl ať je tam radši udělám,čímž bych musel zase žádat o úpravu projektu na stavebním úřadě kde si mě přehazovali rok a za to se mi už peníze vyhazovat nechce, proto se ptám tady, zda s tím máte někdo zkušenosti. Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.