Dotazy na odvětrání WC a koupelný skrz zeď,nebo nad střechu?Výhody,nevýhody?

Reklama
MV Michal Vízek @michal.vizek před 5 roky20.03.2019 19:13:00
Dotazy na odvětrání WC a koupelný skrz zeď,nebo nad střechu?Výhody,nevýhody?

Řeším v novostavbě odvětrání wc a koupelny. Koupelna a wc je nahoře i v podkroví. Dolní WC a koupelna bude odvětraná na 99% pouze skr zeď. Nad střechu by to bylo až moc komplikované. Jde mi ale o vršek. Nejraději bych taky udělal pouze průchod skrz zeď,než řešit propojování ventilátorů nad sdk poté odvod kondenzátu průchod střechou atd...
Moje dotazy jsou takové:
1) má někdo odvětrání pouze skrz zeď? Jednalo by se o porfix30+18cmEPS. Je potřeba nějak řešit odvod kondenzátu,nebo ne?
2) je v něčem vyvedení nad střechu výhodnější,když by se stejně v obou případech musel řešit odvod kondenzátu a pominu pro někoho nevzhlednou mřížku na fasádě.

Jsem už opravdu zoufalý a už jsem výmýšlel všechno možné a stejně to nakonec dopadne tak,že se nemohu rozhodnout docela rád bych si vyslechl nějaké rozumné zkušenosti a argumenty:)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.