Problem s cistenim podlahovky

Rubriky:

Reklama
KS Karel Sobčák @karel.sobcak před 5 roky21.03.2019 08:52:00
Problem s cistenim podlahovky

Dobrý den,

firma nám instalovala nové podlahové topení ve kterém je instalován 1 otopný žebřík. Zřejmě z něho se nám dostaly nečistoty do celé podlahovky. Asi 6x byla podlahovka čištěna tlakovou vodou včetně kotle a rozdělovačů. 1x byla použita chemie VIPS SR, 2x byl dán inhibitor. Stále se ale zanášel rozdělovač, nedalo se nic regulovat a některé okruhy netopily. Okruh s žebříkem byl nakonec odstaven a byl přidán filtr Caleffi Dirtmag Plus.

Aktuálně je v podlahovce pouze voda, do filtru se zachycují malé částečky nečistot (viz.foto). Když ale vybírám cca 1x za týden filtr, tak kromě nečistot v sítku je na stěně filtru takový černý mastný povlak. Něco jako co jsem kdysi viděl co teklo z radiátoru.

Můžete mi poradit, jak vyčistit podlahovku? Když se přidal před cca měsícem po vyčištění tlak.vodou inhibitor, tak ten zakalil vodu tak, že nebyly vidět ukazatele průtokoměrů (viz.foto). Než se tam ten inhibitor přidal, tak byla voda čistá. Příjde mi to, že když se čistí podlahovka studenou vodou (i když je pod tlakem), tak to má podobný účinek, jako když oplachujete studenou vodou mastný hrnec. Potom se ten černý mastný povlak z podlahovky prostě nedostane.
Máme zase použít chemii, nebo nechat účinkovat inhibitor, když se po jeho aplikaci mastnoty jakoby začaly rozpouštět? Můžete doporučit nějaký konkrétní typ, který by mastnotu odstranil?

Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.