Zazdění okna zevnitř

Rubriky:

Reklama
JN Jan Novák @jan.novak048 před 5 roky30.03.2019 14:27:00
Zazdění okna zevnitř

Zdravím,

při rekonstrukci bytu v paneláku jsem si nechal vybourat nenosnou příčku mezi dvěma malými pokoji. Firmy jsem se zeptal zda by mohli zazdít 1 malé okno zevnitř, protože to údajně nejde i zvnějšku, protože by se změnil vzhled domu. Jiná firma nalepila neprůhlednou fólii, ale před nalepením okno očistila nějakým přípravkem. Další firma vložila do prostoru tmavě hnědou "vatu", zazdila to ytongem, aplikovala lepidlo, perlinku, štuk a vymalovala. Zevnitř nejsou ani po 3 týdnech problémy. Když se však někdo podívá zvnějšku, je vidět, že na okně jsou zevnitř vidět stečené čůrky vody (asi 5). Nevím zda je to voda pod fólií nebo na ní a zda je to jenom mapa s odpařené vody nebo skutečná voda. Začal jsem mít obavy, zda by nemohlo dojít k tvorbě plísně. Když jsem na to firmu upozornil, navrhla, že by se přes ytong mohly navrtat otvory, aby se odváděla zbytková vlhkost a osadit to mřížkou. Jednu dole, jednu nahoře. Mám pocit, že by to mohlo být ještě horší a případná plíseň by mohla vniknout dovnitř. Návrh firmy je navrtat otvory a vpustit tam po nějakou dobu horký vzduch, aby se odvedla zbytková vlhkost. Mám ze všeho velké obavy a přemýšlím, zda by se mělo zazdění zpět vybourat nebo ne. Moc děkuji za každý váš názor. V bytě ještě není žádný nábytek, takže by bourání bylo jednoddušší.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.