Podlaha v garáži

Reklama
PS Petr Spatzierer @petr.spatzierer před 5 roky31.03.2019 12:56:00
Podlaha v garáži

Zdravím,
Měl bych dotaz na vyřešení problému. Potřebuji snížit podlahu v garáži. Mám nyní klenuty strop ve výšce cca 170 cm v nejnižším bodě. Strop zvednout nemůžu protože je nad ním obytná část. Připadá tedy v úvahu snížení podlahy.
Udělal jsem u obvodoveho zdiva testovací díru, abych zjistil jak hluboké jsou základy. Dum má asi 120 let. Stoji na písku. První zakladove kameny jsou cca 40 cm pod stavajici podlahou.
Mam tedy dotaz. Kdyz po castech kvuli zamezeni posunu zdiva vykopu diry do hloubky právě tech 40 cm a udělám podlahu o výšce cca 15 cm, tak současnou výšku mistnosti zvysim o 25 cm na necelé 2m, což už je pro chuzi přijatelné, bude zdivo držet když zaklad bude misto současných 40 cm zadelan pouze 15 cm?
A dalsi problem. Po vykopani testovací diry do tech 40 cm, mi asi po 30 minutách v díře již stálo asi 1,5 cm vody. Tedy dost vzlina. Jak by mela podlaha vypadat po vrstvách? Mělo by význam tam dát "iglú" a na to beton? Aby pod tim iglú nebyl rybnik.
Diky za jakoukoliv radu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.