parotěsná zábrana ano/ne

Rubriky:

Reklama
JD Jarda Dagošovský @jarda.dagosovsky před 5 roky09.04.2019 17:03:00
parotěsná zábrana ano/ne

Dobrý den, chtěl bych se ujistit, jestli je můj záměr technologicky v pořádku, popř. si nechám poradit.

Mám montovaný RD z dřevotřískových panelů (výrobce Nové Strašecí typ TL7) a zatepluji ho EPS 160. Původní obvodový dřevotřískový panel se skládá z: dřevotřískové desky 15mm, vaty 80mm, dřevotřískové desky 15mm. Tento panel jsem z venkovní strany zpevnil OSB 15mm a na OSB lepím EPS.

Jde mi o to, že z interiéru chci udělat před dřevotřískovým panelem SDK předstěnu a mezi - přímo na ten dřevotřískový panel, chci vložit parozábranu.
Obávám se toho, že sice vlhkost z interiéru nevnikne dovnitř, ale pokud tam nějaká třebas vlivem tepelného mostu bude, nedostane šanci dostat se ven a zůstane mezi EPS a parozábranou a bude mi "likvidovat" dřevotřísku.

A druhý případ se týká podkrovních místností, kdy chci na strop (opět dřevotřísková deska) připevnit parozábranu a pod ní udělat SDK podhled. Je to jednodušší než pokládat parozábranu mezi vazníky pod vatu. Na podlaze podkroví bude volně položena vata.
Opět se obávám toho, že případná vlhkost bude uvězněna mezi parozábranou a vatou a bude mi likvidovat stropní dřevotřísku.

Jak to vidíte vy? Děkuji vám předem za vaše podněty a připomínky.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.