Výpočet ceny tepla

Rubriky:

Reklama
PM Pavel Mačura @pavel.macura655 před 5 roky14.04.2019 19:13:00
Výpočet ceny tepla

Dobrý den všem,
obracím se na vás s prosbou o pomoc s výpočtem ceny tepla.
Pronajímám dvoupokojový byt v rodinném domě na Praze 5, dům je vytápěn jedním kotlem pro 3 bytové jednotky + ohřev TUV pro jednu byt. jednotku. Na větev pro pronajímaný byt, která má 4 radiátory jsem pořídil kalorimetr, který ukazuje spotřebované kWh. Kalorimetr jsem po konzultaci zakoupil u f. Unimar z Liberce u pana Malovaného, který mě před koupí ujistil že stačí měřit jedna větev ze tří a že výpočet je jednoduchý a pomůže mi s ním. Po mnoha mailech, telefonátech a zapírání, mi pan Malovaný zaslal výpočet ceny ve výši 588 Kč za GJ, což mi přijde strašně moc, nechci ošidit nájemníky a ani sebe. V současné době je na kalorimetru hodnota 6606 kWh ( 1 kWh = 0,0036 GJ x 6606 x 588 =cca. 14.000,-Kč ) za 10 uplynulých měsíců pronájmu.

Podklady pro výpočet:

>Kotel: Junkers Eurostar ZE 24-3 MFA
>Radiátory: výkon dle typu ze stránek výrobce 1ks= 1343W ( korado
>radik klasik 22 80x60x10 )
>Plyn: cena 12 Kč/m3 + nějaká výroba a amortizace
>Větev topení má 4kusy radiátorů.

>Je to dvoupokojový byt o výměře 43 m2,v přízemí rodinného
>domu,obvodové zdivo je kámen,cihla,opuka při síle cca: 90cm
>nezatepleno,4x plastové okno, 2 osoby.

>Je to jedna větev ze tří, je měřená samostatně (4 radiátory),ostatní
>větve měřené nejsou.
>Dále je z plynového kotle prováděn ohřev TUV pro jinou bytovou
>jednotku.

Předem moc děkuji za reakce.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.