Řízení teploty v místnostech - kotel na tuhá paliva

Rubriky:

Reklama
LP Luboš Pokorný @lubos.pokorny před 5 roky23.04.2019 08:54:00
Řízení teploty v místnostech - kotel na tuhá paliva

Dobrý den,

provádíme rekonstrukci RD a chtěl bych poprosit zkušenější o radu ohledně regulace vytápění. Plánujeme instalaci automatického kotle na biomasu (peletky). Dále jsem měl v plánu osadit radiátory (teplovodní radiátory všude klasické, ne v podlaze,...) termostatickými programovatelnými hlavicemi (propojenými radiovými vlnami s jednou řídící jednotkou, která komunikuje pouze s hlavicemi, nikoli s kotlem).

No a tím jsem si myslel, že by mohla být regulace na požadované různé teploty v místnostech v různých časech zajištěna. Tedy hlavicemi a automatickým kotlem, který by se například při zavření všech hlavic měl sám také uzavřít a být pouze v "pohotovostním" režimu (?)
Pozn.: Na nastavení správné teploty jsme poměrně citliví.

Není mi moc jasný význam ekvitermní regulace, ani termostatu. Krom toho, že termostat měří teplotu skutečnou v místnosti v dostatečné vzdalenosti od topení. Ale účel jeho použití, kdy má regulovat výkon kotle, a zároveň je pouze v jedné referenční místnosti, mi spolu s užitím hlavic není jasný. Rovněž zmíněná ekvitermní regulace - přeci v místnostech se samozřejmě odráží venkovní teplota, ale pakliže mám hlavici nastavenou na 20 stupňů, tak při případném poklesu (navíc ne skokovém) teploty v místnosti zareaguje větším otevřením ventilu, tedy dané topení odebere více, na což by měl zareagovat rovněž i kotel automatický automaticky, ne?

Děkuji Vám za cenné rady.

Luboš Pokorný

PS: kotlem plánuji ohřívat i bojler, ale to snad nemá pro vytápěcí okruh vliv :).

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.