Uzemnění hlavního rozvaděče na zemnič hromosvodu

Reklama
FG Flash Gordon @flash.gordon před 5 roky07.05.2019 10:14:00
Uzemnění hlavního rozvaděče na zemnič hromosvodu

Koupil jsem hrubou stavbu domu v lokalitě, kde nebyl vyžadován hromosvod. Do základů nebyly původním stavitelem vbudovány ani zemnící pásky. Po dostavbě jsem se rozhodl hromosvod udělat. Včetně revize jej zhotovila odborná firma pomocí natažení jímacího drátu okolo domu a instalace zemnících tyčí. Následně mi bylo doporučeno na uzemnění hromosvodu připojit i zem v hlavním rozvaděči. Jelikož ještě nebyla hotová fasáda (barva), tak jsem od rozvaděče udělal propoj v Cu 10 mm2 zeleno-žlutý na jímací drát, který je v zemi okolo domu (délka Cu propoje od rozvaděče k jímacímu drátu je cca 2,5 m). Správně by, jak jsem se dozvěděl, měla být kulatina (jímací drát) vyvedena k rozvaděči a až u něj přes redukci na měď, nicméně to by teď již byl poměrně problém předělat. Můj dotaz tedy je, byť toto řešení není zcela správné, bude funkční? A druhý dotaz. V případě úderu blesku do hromosvodu, není při tomto propojení větší riziko, že se blesk dostane do rozvaděče a zničí elektroinstalaci či spotřebiče? Je mi jasné, že výboj by měl jít nejkratší cestou do země, nicméně stejně mi to nedá se nezeptat. Žádné přepěťové ochrany instalovány nemám.

Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.