Sádrokarton pod obklad v koupelně

Reklama
IK Igor Kopetschke @igor.kopetschke832 před 5 roky09.05.2019 13:32:00
Sádrokarton pod obklad v koupelně

Dobrý den všem,
dělám v koupeně spřaženou předstěnu z SDK, na které bude nalepený obklad formátu 60 x 30 cm. Bohužel koupelna je ve starém domě a má strop vysoko 214cm (brutálně nízký) a SDK deska má výšku 200. Podle doporučení Rigipsu by žádný kus SDK neměl být užší než 40 cm. Moje otázka tedy zní, zdali ( hlavně kvůli pracnosti a zbytečnému prořezu) musím na těch 214 cm výšky opradu zkrátit desku na 174 cm výšky a z další desky uřezat těch 40 cm, nebo jestli v tomto případě (že tam bude obklad a nebude to tmelené) mohu dát plných 200cm na výšku a pak dořezat chybějících 14 cm.
Taky mne napadlo, jestli by v tomto případě 14 cm pruhu nepomohlo (a odborníci ať mi prominou) udělat pro spojení se spodní dlouhou deskou výměnu, jaká se dělá třeba u oken nebo nad dveřmi.
Nevím totiiž, jestli ten minimální zbytek výšky 40 cm neplatí pouze pro předstěny, které jsou finální tmelené a vymalované, já mám předstěnu, na kterou se bude lepit obklad.
Kvůli zvýšené pevnosti mám zvýšenou hustotu podkladního svislého roštu, protože SDK montuju pouze v jedné vrstvě. nejde o úsporu peněz, ale místa - jde mi o každý centimetr, koupelna je nejen nízká, ale i hodně malá.
Děkuji za názor

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.