Lokální rekuperace do komína

Reklama
JT Jiří Toušek @jiri.tousek před 5 roky27.05.2019 10:38:00
Lokální rekuperace do komína

Prostředkem domu prochází komín se třemi průduchy. Jeden je použit pro digestoř, druhý pro větrání koupelny a třetí byl používán pro vytápění.
Napadlo mě využít jednu z větracích šachet komínu pro větrání prostoru obýváku + kuchyně. Představa by byla umístit někam ke stropu lokální rekuperační jednotku s výdechem do komína (výška komínu nad stropem asi 3,5-4 m).
Do šachty s digestoří by to zřejmě vhodné nebylo (mastnota) a předpokládám, že v případě využití větracího otvoru pro koupelnu by yblo potřeba umístit otvor do menší výšky než v komíně, aby nešel vlhký vzduch přímo do obývacího pokoje.

Známý mi ale tvrdí, že je to celé blbost a že komín použít nemohu, protože tam nebude dostatečný pohyb vzduchu a v letních měsících bude dokonce větraný vzduch chladnější než ten vnější, a proto nebude šachtou stoupat a větrání nebude fungovat.
Nicméně mně by šlo o větrání právě v chladnějších dnech, abych omezil nutnost ventilace okny. V létě si je klidně otevřu.

Díky za rady, případně za potvrzení, že jde o blbost a nemá se smysl o něco takového pokoušet.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.