He3da - nějaký pokrok?

Reklama
TH Tomáš Hluštík @tomas.hlustik584 před 5 roky29.05.2019 20:24:00
He3da - nějaký pokrok?

Rád bych se zeptal, jestli někdo má nové informace o aktuálním stavu okolo této baterie?
Certifikát ČVUT prý už mají, ale nikde jsem ho neviděl, už měsíc by měli mít i certifikát z TÜV.
Nově se mi podařilo najít kompletní dokumentaci k EIA pro tu jejich továrnu:

https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EI…

Zajímavý je zejména ZIP soubor "oznámení", kde žadatel opět uvádí jen záměr výstavby továrny na montáž výrobních linek na baterie.
I v připomínkovém řízení na přímý dotaz České inspekce životního prostředí:

"Z oznámení není zřejmé, zda se jedná o výrobu montážních linek nebo bude probíhat výroba 3d baterií"

Bylo odpovězeno:

" Jedná se o výrobu montážních linek, jak je uvedeno v kapacitě a charakteru záměru."

Představitelé investora všude zmiňují obrovská čísla plánované výroby baterií.
Tak jak je to ve skutečnosti?
Nebo je to klasická finta - s žádostí na výrobu baterií by byl problém, tak požádáme o něco méně problematického a až bude fabrika stát, nikdo si netroufne to následně nepovolit?
Žádné další žádosti o posouzení EIA v Horní Suché, týkající se alespoň vzdáleně baterií jsem na stránkách úřadu nenašel.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.