Nátěr venkovních prken na domě – jakou barvu?

Rubriky:

Reklama
MP Mr Pierc @mr.pierc před 5 roky02.06.2019 19:52:00
Nátěr venkovních prken na domě – jakou barvu?

Dobrý den,

mám obyčejný dům, který je z poloviny obložen dřevem (palubky ze dřeva) + dřevěný štít. Po cca 10 letech potřebuji dřevo natřít, aby vydrželo zase 10 let. Původně to bylo natírané jen obyčejnou barvou z Obi 10 l, taková hnědá lazura. Byla to nejobyčejnější barva a nejlevnější (300 Kč = 10 l).

Nyní bych chtěl, aby to bylo již pěkně napuštěné asi na nějaké olejové bázi. Ta předešlá barva byla jen taková vodová (v barvách se nevyznám).

Na heurece na mě vyskočil Luxol Originál 10 l za cca 1 300 Kč. Nebo mám ještě možnost, je tu nějaký hydraulický olej 10-20 litrů (použitý) a tím bych mohl prkna napustit.


Otázky:
1) Je Luxoil dobrá barva a je olejová? Napustí ty extrémně vyschlá prkna?
2) Nebo mám prkna natřít tím zbylým olejem?
3) Jako třetí varianta mě napadá koupit zase tu levnou lazuru. Natřít prkna a pak to přetřít tím hydraulickým olejem :-)
4) nebo mi doporučíte jinou barvu či jiný postup?


Dotazy netechnického laika.

Děkuji za reakce.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.