Výběr kondenzačního kotle na životnosti

Rubriky:

Reklama
JH Jakub Halcin @jakub.halcin před 5 roky19.06.2019 12:37:00
Výběr kondenzačního kotle na životnosti

Zdravím,
stojím před rozhodnutím jaký kondenzační kotel koupit pro dům se třemi menšími byty (spočítané ztráty s rezervou do 19kW) určený k celoročnímu obývání. Ke kotli chci pořídit 200l nerez zásobník na teplou vodu a ekvitermní regulaci. Vzhledem k tomu, že i s přestárlým turbo Dakonem se pohybuji na platbě za plyn cca 20tis/rok, nejde mi o žádné úspory v řádech jednotek procent, ale potřebuji aby kotel něco vydržel.

Už jsem pochopil, že režim provozu kondenzačního kotle je agresivnější vůči všemu, co přijde spalinám do cesty. Taky nevidím velký přínos čerpadel řízených FET tranzistory a jakýchkoliv dálkových mazání závad či nutnosti napojit kotel na diagnostiku při triviální opravě.

Prodává se nějaký kondenzační kotel v mé kategorii ještě s mechanickým čerpadlem? Můžete mi doporučit něco robustního, kde v případě poruchy nebude potřeba přijít s externí diagnostikou?

Díky za informace

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.