Zateplování EPS na OSB bez LEPENÍ ?

Rubriky:

Reklama
KV Karel Vávra @karel.vavra701 před 5 roky19.06.2019 18:38:00
Zateplování EPS na OSB bez LEPENÍ ?

Zdravím Vás. Už tu v dřevostavbách mám jedno téma - Zateplení roubenky. Etapě jejího zateplení ale právě nyní předchází úprava-rozšíření pergoly a realizace malé přilehlé přístavby (cca 20m2) ze sloupkové konstrukce - klasicky z hranolů, osb, vyplněným minerální izolací.

Na vnější opláštění z OSB desek začali řemeslníci instalovat EPS (10cm) jen za pomoci vrutů a 5cm talířků. Když jsem to večer viděl, nemohl jsem uvěřit vlastním očím.

Po telefonátu s "mistrem" se mi dostalo odpovědi, že do 5m výšky je to u OSB naporsto běžný postup! Plus nějaké nejasné kecy, že na OSB se špatně cokoliv lepí, tak právě proto.

Strávil jsem tedy několik hodin hledáním na internetu a vyvoláváním po známých, kteří už něco polystyrenu nalepili, co si o tom myslí. Ani internet, ani oni však nic takového v životě neslyšeli.Ani jediná zmínka, nikde. Nedokázal jsem prostě nic najít. Zato penetrací, adhenzních mostů, i lepidel na OSB přhršel. Takže další konfrontace po telefonu, s již pádnějšími argumenty, skončila tak, že když to tedy chci, tak to tedy sundají a milostivě nalepí. Že prej ale postavil takle čtyři dřevostavby a EPS jen šrouboval ....

Jiné postupy však chlapi dodržují, byla radost se doteďka na to dívat .. ale tímhle tedy má mistr pěkný vroubek.

Co si myslíte vy? Nebo opravdu lze polystyren jen šroubovat? Nemá to týpek nějaké pomotané, že lepení je primární při jakékoliv výšce a podkladu a kotvení až sekundární záležitost, a při výšce od 15m doporučená?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.