Vývod tepla ze 136 mm do HK110 (105 mm)

Rubriky:

Reklama
VH Vlastimil Hebr @vlastimil.hebr před 5 roky01.07.2019 19:22:00
Vývod tepla ze 136 mm do HK110 (105 mm)

Dobrý den pánové,

mám takové menší dilema.

Před nějakou dobou jsem si s dobrým úmyslem pozdějšího využití nechal v obvodovém zdivu zazdít odpadní trubku (HK110). Díra ve zdi už byla a tato trubka byla jediná, která se tam vešla. Myslel jsem si, že to později bez problémů využiji na mobilní klimatizaci (odvod tepla).

Před pár dny jsem si koupil klimatizaci, u které bylo uvedeno, že má rouru na odpadní teplo 125 mm. Říkal jsem si, že by to mohlo stačit. 125/105 mi v té krátké délce mi nepřišlo jako úplná katastrofa. Nutno dodat, že tato mobilní klimatizace má uvedený vzduchový výkon 360 m3/h.

Tato klimatizace však přišla s flexi rourou -> 150 mm vnější / 136 mm vnitřní průměr. Pokud porovnám 136 mm vs 105 mm, je to už velký rozdíl.

Může mi někdo říct, jak velký problém to při tomto vzduchovém výkonu je (pokud se budeme bavit o délce cca 60 cm originální flexi (harmonika) roury a 40 cm hladké HK roury zakončené bez sítka).


Děkuji mnohokrát za vysvětlení.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.