Stropní panel - dunění (možný pohyb?)

Reklama
PV Pavel Votruba @pavel.votruba před 4 roky12.07.2019 10:32:00
Stropní panel - dunění (možný pohyb?)

Dobrý den,
měl bych jeden dotaz. Mám byt v cihlové bytovce z 50. let (soustava T12 nebo T13). Jedná se o podélný nosný systém, byt asi jako na obrázku. Stropní dílce by měly být betonové, s dutinami. V bytě proběhla v minulosti rekonstrukce (položená dlažba).

Jedná se mi o to, že kdykoli se projdu v kuchyni (tj. místnost na obrázku vpravo nahoře) a částečně i v obývacím pokoji (vpravo dole), podlaha/strop "duní" více než jinde. Není to nic hrozného, nevím ale, čím je to způsobeno.

Nejvíce jde o místo na obrázku vyznačené červeně, v podstatě asi +- kopíruje rozložení stropních panelů. Jedná se o běžný jev? Napadá mě totiž, jestli není způsoben tím, že v těchto místech shodou okolností nestojí nejen žádný nábytek (jinde jsou naopak těžší knihovny, linka), ale panely nejsou ani zatíženy např. zdí (v místě prostřední zdi jsou mezi kuchyní a obývákem dveře dveře).
Bývají tyto panely ještě nějak zvlášť upevněny proti pohybu nebo byly jen položeny a vyplněny mezery mezi nimi. Nebo uvedené vyloženě značí nějaký statický problém a je potřeba jej řešit?

Předem děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.