studie vytápění

Rubriky:

Reklama
JZ jája Zapomněl @jaja.zapomnel před 4 roky06.08.2019 17:08:00
studie vytápění

Dobrý den,
nějaké doporučení na společnost, která by zpracovala studii rekonstrukce vytápění RD?
aktuálně je dům vytápěn plynovým kotlem. budeme rekonstruovat, tak zvažujeme tepelné čerpadlo. Každý dodavatel bude cpát své nejvýkonnější. samozřejmě nebudeme pořizovat nejslabší, ale rádi bychom měli odhad ideálního. Fakt se mi nechce hledat, kolikrát za posledních 10 let bylo pod -10°C a kolikrát pod -20°C
když tepelné čerpadlo -zvažujeme i soláry. ty mají nějaké ideální hodnoty. mě spíš zajímají ty reálné. v zimě půjde elektrika do vytápění. ok,ale netopí se hlavně v noci? zde se nabízí otázka kolik se reálně vyrobí a kolik reálně čerpadlo potřebuje -zbytek do baterií či do sítě? co s energií v létě? přepodkládám, že výsledkem by bylo třeba soláry v okamžiiku, kdy bude pořizovačka xy. roční náklad bude Y. životnost je okolo x let. v lednu lze očekávat 100% využitelnosti.fajn uděláme na ně zatím přípravu. nebo naprosto nerentabilní.
podotýkám, že jsem naprostý laik, chci oddělit projekt od realizace.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.